Skolyoz İçin Pilates

  • Location Üst Kat
  • Duration 1 saat
  • Trainer Derya Altunel
Merkezimizde, skolyozun şekline ve açısına göre kişiye özel egzersiz teknikleri Pilates Reformer (Aletli) makinesi ile uygulanmaktadır…

 

Skolyoz Nedir?

Skolyoz, omurganın göğüs (thoracic) veya bel (lumbar) bölgelerinde görülebilen, yana doğru eğriliğidir. Tek başına olabileceği gibi, kifoz (arkadan öne doğru anormal bir eğrilik) ile beraber de görülebilir (Kifoskolyoz).

Öncelikle duruş bozuklukları ve sürekli devam eden boyun, sırt ve belde ağrı şikâyetleri oluşturur. İlerleyen dönemler akciğer fonksiyon bozukluklarına sebep olabilir. Omurga kaslarının zayıflığı bunu daha da ilerletebilir.

Egzersiz, omurga eğrilikleri için önerilir. Çünkü omurga kaslarının güçlendirilmesiyle, ağrılar azalır ve yaşam kalitesi artmaya başlar.

Skolyoz için dünyanın birçok yerinde Yoga ve Pilates egzersizlerinden faydalanılmaktadır.
Yogada; çeşitli yoga pozları bulunmakta, Pilateste; reformer makinesi gibi aletler ve makineler kullanılmaktadır.
Yüksek nefes farkındalığı ve konsantrasyon ile yapılan egzersizler, kaslar ve eklemler arasındaki denge ve uyumu oluşturmaktadır.

Merkezimizde, skolyozun şekline ve açısına göre kişiye özel egzersiz teknikleri Pilates Reformer (Aletli) makinesi ile uygulanmaktadır. Yoga ve pilates egzersizleri bir arada sunularak, ileri nefes ve gevşeme teknikleri ile birleştirilmiştir.

Skolyoza özel egzersiz programlarımız ve ücretsiz demo dersi için 0536 524 3660’dan bize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz…

Eğitmen

Derya Altunel

Egzersiz Koçu, Yoga, Çocuk Yogası ve Pilates Eğitmeni