Kitap ve Film Önerilerimiz

Farkındalığın Işığı – Jiddu Krishnamurti

Farkındalığın ışığında acılar, incinme duyguları, nefret vb. duygular yanar gider.” “Gerçeğin yolu yoktur ve Gerçeğe bir yol, bir din ya da bir tarikat vasıtasıyla varılamaz. Gerçek sınırsız ve koşulsuz olduğu için organize edilemez. Tüm kurumlar insanları gütmek ve kendi yollarına çekmek içindir. Birinin peşinden gitmeye başladığın an, gerçeğe ulaşman sona erer.” Krishnamurti, bu kitabında an’ı tüm farkındalığımızla yaşadığımız sürece belleğin kayıt yapmayacağını söylüyor. İnsan duygusal belleğinde kayda ge... Devamı için..

NLP Kişisel Liderlik – Turgay Biçer

NLP, 21.yy.’ın başarı biliminin yeni teknolojisidir. NLP mükemmellik sanatıdır. NLP bireyin istediklerini elde etmesine imkan veren bir düşünce, uygulama ve davranış tarzıdır. NLP sonuçlarla ilgilenir. NLP, sahip olduğu sistemler yardımıyla, istenilmeyen durumlardan, arzu edilen durumlara yapılan yolculuğu sonuçlandırır. NLP bir pozitif düşünce sistemi, bir bilimdir. Bilimdir, çünkü NLP’yi oluşturan bir çok çalışma, uzun süren araştırmalar sonunda ortaya konmuştur. NLP bir sanattır çünkü mükemmeli yakalamış, konusunda dahi insanların o s... Devamı için..

Ruhu Eğitmek – Paramahansa Yogananda

Ne olduğunu düşünüyorsan yüreğinde sen O’sun. Bu bilgelik kuralı kendini tanımak ve ruhunu eğitmek için çabalayan herkes için yol gösterici bir sözdür. Hiç durmadan düşündüklerimiz, ne olacağımızı derinden etkiler. Yaşamdaki durumlarımız, ruh hallerimiz ve alışkanlıklarımız, başarılarımız ve başarısızlıklarımız geniş ölçüde düşüncelerimizin meyvesidir. Gerçekten de zihin gücü tüm yardılışın ardındaki üretici ve yönetici güçtür. Bu kitapta biraraya getirilen esin verici düşünceler Paramahansa Yogananda’nın yazılarından al... Devamı için..

Bir Yoginin Otobiyografisi – Paramahansa Yogananda

“Daha önce, İngilizce’de veya başka bir Avrupa dilinde, Yoga’nın böyle bir sunuluşu hiç olmamıştır.” – Columbia Üniversitesi Basını “Az bulunur bir değer.” – New York Times “. . . insan konuşamıyor, ebediyen etkileniyor.” – Haagsche Post, Hollanda “Tamamen vahiy… eğlendirici bir zekâ ve ısrarlı bir içtenlikle anlatılmış… bir roman kadar büyüleyici.” – News-Sentinel, Fort Wayn, Indiana “Bu sayfalar, büyüleyici bir hayatı, bugüne kadar duyulmamış yücelikteki bir kişiliği, öyle eşi bulunmaz bir güç ve... Devamı için..

Yoga Zamanın, Mekanın ve Arzunun Ötesinde – Osho

Kendi içindeki bilinmeyeni bilmeden, başka hiç kimseyi tanıyamazsın. O insanın esrarını çözmek için tek yol, kendi esrarını çözmektir. Gizli katların arkasında başka katlar gizlidir, insan sonsuzluktur. Kendi içinde ne kadar derine inersen, bütün bir varoluşta, ayrıca başkalarında da o kadar derine inersin, çünkü öz birdir. Çeperse milyonlarcadır, oysa öz tektir. Beden son derece yalnış kullanılmaktadır. Kendi vücuduna kötü davranıyorsun. Bedenin sırrını bilmiyorsun. O yalnızca ten değildir, yalnızca kemik değildir, yalnızca kan değildir. O muht... Devamı için..

Mutfakta Zen – Tijen Inaltong

“Mevsimlerle Gelen Lezzetler” kitabımda hangi mevsimde nasıl beslenmemiz gerektiğine bakmıştık. Tak Koluna Sepeti: Bodrum Pazarından Tatlar, Renkler, Portreler’de keyifli bir dönemde yaşananlara şahit oldunuz. Bu iki kitapta pek çok sağlıklı ve lezzetli yemek tarifi paylaştım sizlerle. Mutfakta Zen’i diğerlerinden farklı kılan, adım attığımız dünya. Burada farkındalığın, Zen’in dünyasına giriyoruz. Günlük hayatımıza damgasını vuran anlardan, nefesin öneminden, mutfak alışverişinde nelere dikkat etmemiz gerektiğinden, şükran duymakta... Devamı için..

Yoga Bireyin Doğuşu – Osho

Yoga, hayale dalmayan bir zihne sahip olma yöntemidir. Yoga, burada ve şimdide olma bilimidir. Yoga, artık geleceğe yönelmemeye hazırsın anlamına gelir. Yoga, artık umut etmemeye ve varoluşunun bir adım önüne zıplamamaya hazırsın demektir. Yoga, gerçekle olduğu gibi yüzleşmek demektir. Derin bir illüzyonda yaşıyoruz -umudun, geleceğin ve yarının illüzyonunda. İnsan, şu andaki haliyle kendini aldatmadan var olamaz. İnsan, şu andaki haliyle hakikate ulaşamaz. Bunun iyice anlaşılması gerekir, çünkü anlaşılmadığı takdirde, Yoga denilen araştırmaya giri... Devamı için..

Vücut Dersleri – Marian Wolfe Dixon

  Bedenimiz Üzerine Bilgelik Kazanmak Moraliniz bozuk olduğunda veya depresif bir ruh hali içinde olduğunuzda kendinizi vücudunuzun ağırlığı altında eziliyormuş gibi hisseder misiniz? Ve omurganızı dikleştirip duruşunuzu düzelttiğinizde, omuzlarınızdan ağır bir yük kalktığı hissine kapılır, birdenbire kendinizi daha iyi hisseder, hatta dünyaya daha mutlu ve umutla bakmaya başlar mısınız?… İşte tüm bunlar, fiziksel ve duygusal tutumların birbirleriyle ne kadar bağlantılı olduğunu gösterir. Doğduğumuz günden öleceğimiz güne kadar vücudu... Devamı için..

Sınırsız Güç – Anthony Robbins

“Güç çok duygusal bir kelime. İnsanların buna ilişkin cevapları çok çeşitli. Bazısına göre güç olumsuz şeyleri çağrıştırıyor, bazısına göre ise kişiler güçle ışıldarlar. Ne kadar güç istiyorsunuz? Gelişmeniz için ne kadar gerekli? Güç sizin için gerçekte ne anlama geliyor? Bana göre sınırsız güç en çok arzu ettiğiniz sonuçları elde etme becerisi ve diğer kişiler için değer yaratabilmektir.” Yaşamda istediğiniz, herhangi bir şeyi yapabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz. Zihinsel gücün sihri konusunun en büyük ustası olan Rob... Devamı için..

ping – Stuart Avery Gold

Yeni Bir Göl Arayan Kurbağa Değişme cesaretini gösterme ve engelleri aşma üzerine bir öykü… “Ping’in hayalleri büyüdükçe, göl küçüldü.” Bu kitap, kendine uygun yeni bir göl arayan kurbağa Ping’in yolculuğunun hikayesi… Herkese ilham kaynağı olabilecek bu hikayede Ping, engellerle karşılaşanları veya değişimin getirdiği zorluklarla mücadele edenleri, yani hepimizi temsil ediyor ve bizi, yüreğimizin sesine kulak vererek risk almaya cesaretlendiriyor. “Yol’unu keşfetmek için çıkman gereken iki yolculuk vardır. Biris... Devamı için..