Mistik Hindistan Gezisi“Yoga kendine köprü kurmaktır.” der Mert Güler.

Siz de kendinizi keşfetmek ve içsel bir yolculuk yapmak isterseniz, Ekim ayında düzenlediğimiz Mistik Kuzey Hindistan gezimizde bize eşlik edin. Kuzey Hindistan’ın büyüleyici havasında, Himalaya Dağları’nın eteklerinde, Ganj Nehri’nin kıyısında, rengarenk şehirlerde, farklı yoga hocalarıyla çalışarak ve aşramlarda kalarak unutulmaz bir deneyim yaşayın.Bu yıl, Kurban Bayramını da kapsayan 01-12 Ekim 2014 tarihlerinde yapılacak gezimizde, Dharamsala, Rishikesh ve Haridvar şehirleri ziyaret edilecek olup Şehirler ve Gezimizin içeriği ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Hindistanda’ki Tibet DHARAMSALA
Dharamsala, Kuzey Hindistan’da dünyanın en büyük ve en yüksek sıradağları olan Himalaya Dağlarının eteklerinde doğal güzellikleri ve manevi dinginliği ile özel bir coğrafyada yer alır. Dharamsala verimli Kangra Vadisi üzerinde kurulu olup çevresi sık Himalaya Sedir ormanlarıyla çevrilidir. Aşağı ve yukarı olmak üzere iki kısımdan oluşur. Yukarı Dharamsala McLeod Ganj olarak da anılır. Nüfusun büyük bir kısmını Hintli ve Tibet halkı oluşturur.
Dharamsala’da Dalai Lama’nın ders verdiği tapınak, Budist manastırlar, çok sayıda yoga merkezleri ve aşramlar bulunur. Yakın yerleşim yerlerine, şelaler ve buzullar gibi doğada farklı yürüyüş güzergahlarına imkan sağlamaktadır.

Yoga’nın Başkenti RİSHİKESH
Rishikesh, Haridvar gibi Himalaya Dağlarının eteklerinde kutsal sayılan Ganj Nehri’nin yatağında kurulu bir yerleşim yeridir. Aynı zamanda “Dünya Yoga Başkenti” olarak da anılır ve her yıl Mayıs ayında düzenlenen “Uluslararası Yoga Festivali”ne ev sahipliği yapar. Rishikesh’de yapılan meditasyon ile özgürlüğü –moksha- elde etmeye daha da yakınlaştığına inanılır.
Ayrıca 133 yıllık Kailash Aşramı bulunur ve geçmişte The Beatles, Mike Love, The Beach Boys, Donovan and Gyp Mills gibi ünlüler Rishikesh’i ziyaret etmiştir.
Mart ayından Ekim ayına kadar Ganj Nehri’nin sularında rafting yapılmaktadır.

Kutsal Şehir HARİDVAR
Haridvar, Ganj Nehri’nin kaynağından çıkıp Kuzey Hindistan ovalarından geçtiği ilk yerleşim yeridir. Eski adıyla Gangawara olarak bilinir. Hindistan’daki en kutsal 7 yerden biri kabul edilen Haridvar tarihi bir yerleşim yeridir. Ujjain, Nashik ve Prayag şehirleri ile birlikte mitolojik Garuda Kuşunun taşıdığı maşrapadan kazara ölümsüzlük iksirinin döküldüğü dört yerden biri olduğuna inanılır. Bu inanışları gereği dini bir etkinlik olarak Kumbh Mela Festivali her üç yılda bir bu dört şehirden birinde Ganj Nehri’nde yıkanarak kutlanılır ve Dünyanın en büyük dini etkinliği olarak kabul edilir.
Haridvar’da önemli tapınak, yoga merkezleri ve aşramların yanı sıra yakın çevresindeki tarihi yerleşim yerlerine yürüyüşler ile etnik alışveriş imkanı bulunmaktadır.

Tarih: 01-12 Ekim 2014

İçerik
* Himalayalar ve Ganj Nehri
* Farklı ekollerde Yoga ve Meditasyonlar
* Mistik Tapınak Ziyaretleri ve Törenler
* Hint ve Tibet Mutfağını Deneyimleme
* Etnik Alışveriş İmkanı

Ücrete Dahil Hizmetler:
* THY ile Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
* Hindistan’daki İç Uçuşlar ve Tüm Transferler
* Otelde Konaklama ve Kahvaltı
* Seyahat Sigortası
* Yurtdışı Çıkış Pulu
* Ve Çeşitli Süprizler…

Hava Durumu: Muson yağmurlarının ardından sonbahar mevsiminin yaşandığı Ekim ayında Kuzey Hindistan’da hava açık ve güneşli ancak akşamları serin geçmektedir.

Diğer Bilgiler: Yazlık, rahat ve bol kıyafetler ve ayakkabı, sandalet ile serin havalar için hırka, şal vb. kıyafetler getirmenizi öneririz. Gezimiz öncesinde yapacağınız bedensel, zihinsel ve ruhsal çalışmalar ve okumalar sizin daha derinden Mistik Hindistan’ı deneyimlemenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle http://klasikyoga.com/ internet sayfamızdaki “Yoga” ve “Kitap Önerileri” bölümlerini inceleyebilirsiniz.

İletişim: 0530 524 3660