Yogik Beslenme ve Sağlık

Gribi Uzak Tutacak 8 Yiyecek

Gribe ve soğuk algınlığına karşı korunmada yiyeceklerin önemli bir yeri var. Genelde hasta olduktan sonra kullanmaya başlarız bu bağışıklık güçlendiricilerini. Ancak hastalanmadan önce tedbir almak, bedenimizi enfeksiyonlara karşı daha güçlü kılar. Havaların soğuduğu ve ısı değişikliklerinden dolayı bağışıklığımızın düştüğü dönemlerde aşağıda sözü geçen yiyecek ve içeceklerden faydalanabilirsiniz. 1-Tarçın: Boğaz ağrısı, grip ve sıtma tedavilerinde oldukça etkilidir. 2-Zencefil: İltihap gidericidir, mide bulantısına iyi gelir ve ... Devamı için..

Kerevizin Faydaları

Kereviz; yaprağıyla, sapıyla, topanıyla mucize sebze… Kerevizin Faydaları: -Antioksidandır. -Kolestrolü düşürür. -Alkalidir. -Diyet lifi, Vitamin A, Vitamin K, Vitamin C, Potasyum, Kalsiyum, Folik Asit, KAYNAĞIDIR… -L-3-N-Butylphthalide denilen bir alaşım içerir. Son araştırmalarda bu alaşımın, Alzheimer’a neden olan beyin topaklanmalarını ve düğümlenmelerini önlediği görülmüştür. Kereviz Suyu; Çok güçlü bir iltihap giderici, toksinleri temizleyici ve kan basıncı dengeleyicisidir. Kereviz Yağı; Cildinize sürebileceğiniz zararsız ve d... Devamı için..

Sebze ve Meyvelerin Renklerine Göre Faydaları

Beyaz Beyaz besinler bağışıklık sistemini güçlendirirler. Bunun yanında kolestrolü ve kan şekerini düşürürler ve kalp hastalıkları riskini azaltırlar. Beyaz besinler içinde sarmısak, soğan, beyaz turp, mantar ve karnıbahar sayılabilir. Beyaz un ve beyaz pirinç gibi rafine beyaz besinler rafine işlemi sırasında besin değerlerinin çoğunu kaybettikleri için aynı faydaları sağlamaz… Yeşil Yeşil meyve ve sebzeler fitokimyasallar içerirler. Özellikle toksinlerin atılımını sağlayan bu besinler, ayrıca bazı kanser risklerinin azaltılmasında, daha iyi... Devamı için..

Kedi Mırlamasının Faydaları

Mırlayan kedilerle ilgili bilimsel araştırmalar olduğunu biliyor muydunuz? Fransa’da yapılan bir araştırmada, kedi mırlamasının insanı stresten arındıran bir etki yaptığı kanıtlanmış. Mırıltı, hem kulak yoluyla hem de deriye yakın sinir uçları kanalıyla mutluluk veriyormuş. Bakalım sevgili dostlarımızın mırlamasının stresten arındırma ve mutluluk vermesinin yanında daha başka sağlığa ne gibi faydaları varmış: -Kediler 20-140 Hz aralığında mırlama titreşimleri yayarlar. Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, bu frekansta titreşen sesle... Devamı için..