Pilates Sık Sorulan Sorular

Pilatesle ilgili merak ettikleriniz bu sayfada...-Neden Pilates?
-Pilates metodunun kurucusu Joseph Pilates'in şöyle bir sözü vardır: "Fiziksel sağlık ve formda olma mutluluğun ilk şartıdır. Mutluluğu elde etmek için bedeniniz üzerinde ustalık kazanmalısınız..."
Beden üzerinde ustalık kazanma yolunda pilatesten yardım almak istemez misiniz..?

-Pilates ile Yoganın farkı nedir?
-Pilatesin kurucusu Joseph Pilates Yoga ile ilgilenmişti ve Pilates hareketlerini Yoga’dan alarak sistemini şekillendirdi.
Pilates bedeni güçlendirmek, omurgayı uzatmak üzerine yoğunlaşır. Gücü arttırmak ve düzgün bir duruş-postur elde etmek Pilates için çok değerlidir.
Yoga ise hem beden hem zihin üzerinde çalışan çok boyuta sahip bir sistemdir. Zihin boyutunda streste azalma ve rahatlama deneyimleriz. Aynı zamanda Yoga ile bedenin güçlenmesi, dengelenmesi ve esneklik kazanması kaçınılmazdır.

-Pilates ile kilo verebilir miyim?
-Pilates uzun, ince ve fit bir beden yaratmasıyla ünlü olmuştur. Pilatesin kilo kaybını destekleyen birçok yönü vardır. Egzersiz kalori yaktırır. Uzun kaslar egzersiz yapmıyorken bile daha fazla kalori yakımına sebep olur. Pilates bedeni şekillendirir. Düzgün ve dik duruş daha ince görünüm sağlar. Pilates derin ve etkili solunumu destekler, bu daha kalori yakımını etkilemektedir. Pilates gün içinde enerjinizin artmasına yardımcıdır.

-Mat Pilates mi, Reformer mı?
-Her ikisi de geleneksel Pilates sistemine uygundur. Mat Pilates grupla yapılır ancak kendi başınıza bedeninizle başa çıkmanız gerekir. Sadece siz ve zihniniz vardır.
Reformer’da da makine desteğini alırsınız ve bedeninizin istediğiniz bölgesine yoğunlaşabilirsiniz. Birebir eğitmenle çalıştığınız için kaçış yok..!
Hangisine uygun olduğunuzu demo dersleriyle keşfedin…

-Ne kadar sıklıkta Pilates yapmalıyım?
-Haftada 2 ders yeterlidir, tabii ki düzenli olarak takip ettiğiniz sürece…

-Bedenim kaç dersten sonra değişir?
-“10 derste farkı hissedeceksiniz.
20 derste farkı göreceksiniz.
Ve 30 derste tamamen farklı bir bedene sahip olma yolunda olacaksınız..! “
Joseph Pilates